zpět

Dealer III

Ne 22. 1. 2023 v 18:00
Malý sál, České titulky, 2D

Festival: SCANDI

Drama, Krimi | Dánsko | Přístupnost od 18 let | 2005 | 90 min.

Režie: Nicolas Winding Refn | Pusher III

Hrají: Zlatko Buric, Marinela Dekic, Slavko Labovic, Ramadan Huseini, Ilyas Agac, Kujtim Loki, Vasilije Bojicic, Levino Jensen, Marek Magierecki

Drogový boss Milo připravuje oslavu dvacátých pátých narozenin své dcery, ale zkomplikují mu to trable v podnikání, když namísto heroinu dorazí zásilka extáze.

Fanoušci Rodiny Sopránů, zpozorněte: filmy z trilogie Dealer od Nicolase Windinga Refna představují to nejlepší z bezprostředních a osobních portrétů každodenního gangsterství — a nepotřebujete vidět žádný z nich, abyste pochopili následující díl. Třetí a nejlepší část série se zaměřuje na srbského drogového krále Mila, který v prvním díle představuje jen vedlejšího záporáka. Kromě toho, že připravuje večeři pro padesát lidí na oslavu pětadvacátých narozenin dcery Mileny, připravuje také komplikovaný obchod s drogami. Když namísto heroinu obdrží deset tisíc tabletek extáze, Milo je z nové drogy zmatený a zavolá bývalého bodyguarda a současného restauratéra Radovana, aby mu pomohl. Refn natočil nervózní, pohlcující film, který se odvíjí jako celovečerní verze paranoiou nasáklé scény vaření těstovin ve Scorseseho Mafiánech.

Koupit vstupenku