zpět

Hotel Palace

Út 30. 1. 2024 v 19:30
Malý sál, České titulky, 2D

Komedie | Itálie, Polsko, Švýcarsko | Přístupnost od 12 let | 2023 | 100 min.

Režie: Roman Polański | The Palace

Hrají: Oliver Masucci, Fanny Ardant, Mickey Rourke, John Cleese, Joaquim de Almeida, Fortunato Cerlino, Luca Barbareschi

Bláznivá komedie Romana Polanského odehrávající se na Silvestra 1999 v luxusním hotelu ve švýcarských Alpách, kde se protínají životy různých hostů a těch, kteří pro ně pracují.

Kdysi dávno tu byl, a dodnes je… Hotel Palace. Neobyčejný zámek uprostřed zasněženého údolí má gotickou a pohádkovou atmosféru a scházejí se tu bohatí a požitkářští hosté z celého světa. Letos je všechny spojila jedinečná událost: silvestrovský večírek roku 2000. Jejich extravagantní požadavky se snaží plnit houf číšníků, poslíčků, kuchařů a recepčních. S blížícím se úsvitem nového tisíciletí Hansueli, obětavý padesátiletý ředitel luxusního hotelu, s téměř vojenskou přesností dohlíží na personál ještě před příchodem hostů na večírek a ujišťuje je, že to nebude konec světa. Ve vzduchu však visí Y2K a panují obavy i naděje, že úderem půlnoci může dojít k nečekaným výkyvům na účtech velkých finančníků v důsledku zhroucení světových počítačových systémů. Ve skutečnosti je však čeká bitva vedená s extravagancí a výstředností hotelových hostů. Psi a tučňáci s lidskými potřebami a lidé se zvířecími touhami. Jejich příběhy dávají život absurdní, temné a provokativní komedii. Je konec roku 1999: nejen závěr století, ale konec celého kontroverzního tisíciletí.

Koupit vstupenku