O kině

Hodonínské Kino Svět prošlo za své existence mnoha významnými úpravami a přestavbami. Dokonce celkem třikrát změnilo svůj název. Původní budova Kinematographen-Theaters Labanz, pojmenovaná po německém zakladateli, nesla v období 40. let označení Kino Hvězda a v letech šedesátých byla definitivně přejmenována na Kino Svět.

Film má v Hodoníně silnou tradici, protože Svět je nejstarším dosud promítajícím kinem na Moravě. Více než stoletou historii připomíná zachovaný ocelový nosník umístěný nad vstupem do velkého sálu. Historie budovy je také historií vývoje kin, protože Svět se prakticky po celou dobu své existence dynamicky proměňoval podle soudobých trendů.

Na počátku čtyřicátých let, tedy v době všeobecně vysoké návštěvnosti kin, se rozšířil počet sedadel tehdejší jednosálovky na rekordních 564 míst. Navýšení kapacity ale ustoupilo v letech sedmdesátých novým standardům širokoúhlého formátu a počet sedaček se snížil. V novém tisíciletí proběhla další zásadní proměna – digitalizace kina pro s následnou možností 3D promítání. 

Souběžně s modernizací se měnilo i průčelí budovy. S významnou rekonstrukcí v roce 2019 získalo skleněný obklad s hvězdnými portréty a snížil se počet oken. Díky těmto zásahům však mohl vzniknout plnohodnotný druhý sál ve standardu DCI.

Kino dnes

Současný Svět divákům umožňuje zažít komfort jednoho z nejmodernějších kin v regionu. Počet míst ve velkém sále se dostal těsně pod dvě sta, díky tomu mají návštěvníci dostatek místa pro nohy a pohodlné sezení v příjemných sedadlech. K dispozici je i výtah do všech pater budovy a diváci s pohybovým omezením se bezbariérově dostanou do obou sálů i kavárny. Promítat umíme v rozlišení 4K, ve 2D i 3D a dokonce máme i dvě promítačky na 35 mm filmový pás. Jednou z největších technologických inovací je stále populárnější prostorové ozvučení Dolby Atmos. A tou asi největší devízou našeho kina jsou dva sály, které umožňují dramaturgii soustředěnou nejen na úspěšné a velkolepé filmy, ale i komornější dramata a festivaly.