O kině

Hodonínské Kino Svět prošlo za své existence mnoha významnými úpravami a přestavbami. Dokonce celkem třikrát změnilo svůj název. Původní budova Kinematographen-Theaters Labanz, pojmenovaná po německém zakladateli, nesla v období 40. let označení Kino Hvězda a v letech šedesátých byla definitivně přejmenována na Kino Svět.

Film má v Hodoníně silnou tradici, protože Svět je nejstarším dosud promítajícím kinem na Moravě. Více než stoletou historii připomíná zachovaný ocelový nosník umístěný nad vstupem do velkého sálu. Historie budovy je také historií vývoje kin, protože Svět se prakticky po celou dobu své existence dynamicky proměňoval podle soudobých trendů.

Na počátku čtyřicátých let, tedy v době všeobecně vysoké návštěvnosti kin, se rozšířil počet sedadel tehdejší jednosálovky na rekordních 564 míst. Navýšení kapacity ale ustoupilo v letech sedmdesátých novým standardům širokoúhlého formátu a počet sedaček se snížil. V novém tisíciletí proběhla další zásadní proměna – digitalizace kina pro s následnou možností 3D promítání. 

Souběžně s modernizací se měnilo i průčelí budovy. S významnou rekonstrukcí v roce 2019 získalo skleněný obklad s hvězdnými portréty a snížil se počet oken. Díky těmto zásahům však mohl vzniknout plnohodnotný druhý sál ve standardu DCI.

Kino dnes

Současný Svět divákům umožňuje zažít komfort jednoho z nejmodernějších kin v regionu. Technologickou pýchou kina je velký sál s kapacitou 193 míst, dalších 8 pro ZTP a jejich doprovod. Sál je vybaven laserovým projektorem Barco, který zvládá 2D i 3D projekce, ale také promítání HFR (High Frame Rate) s vyšším počtem snímků za sekundu. Fantastický zvuk poskytuje prostorová technologie Dolby Atmos. Malý sál je určen pro 37 diváků a je vybaven Projektorem NEC, který promítá v DCI kvalitě v rozlišení 2K s prostorovým zvukem 7.1. V promítací kabině velkého sálu naleznete také dvě promítačky na 35 mm film Meo 5X, které oživil v roce 2023 například snímek Oppenheimer.